CHIESI İLAÇ Başarı Hikayesi

chiesi_logoMüşteri : CHIESI İLAÇ

Sektörü: İlaç

Faaliyet Alanı: Yurt dışından ithal edilen ve yurt içinde üretilen ilaçların satış ve pazarlanması.

Proje Detayları: Şirketin Türkiye’de kurulması aşamasında başlatılan proje, “Hızlı Kurulum Metodolojisi” kullanılarak üç hafta gibi bir zamanda tamamlandı ve sistem devreye alındı. Ardından şirketin büyümesi ve satış örgütlenmesinin tamamlanması ile birlikte yeni işlevler devreye alınarak sistem genişletildi. Bu sırada, mal fazlaları ve özel indirimlerin daha kolay şekilde hesaplanmasını sağlayacak bazı ek geliştirmeler yapıldı.

İlerleyen dönemlerde, sistem üzerinde iki farklı entegrasyon projesi daha geliştirildi. Bunlardan biri, lojistik şirketiyle kurulan sevk talimatları entegrasyonu, diğeri ise yurt dışındaki merkez şirketle kurulan satış ve stok raporlama entegrasyonuydu.

Sağlanan Fayda: Şirket Microsoft Dynamics NAV 2009 erp çözümü ile satış siparişlerini anında karşılarken bununla ilgili talimatlarını, raporlarını ve muhasebe kayıtlarını ilgili birimlere anında ve doğru olarak iletebiliyor.

Microsoft Dynamics NAV Hakkında:

Microsoft Dynamics NAV, 1984 yılından beri devreye alması kısa süren, yapılandırması kolay ve kullanımı basit bir eksiksiz kurumsal kaynak planlama (ERP) çözümü arayan orta ölçekli kuruluşlar tarafından tercih edilmektedir. Günümüzde Microsoft Dynamics NAV’in temelinde basitlik yatmaktadır. Son teknolojiye sahip işlevleri sayesinde başarılı bir şirketi çalıştırmak ve büyütmek için ihtiyacınız olan her şeyi kapsar. Bir milyondan fazla kullanıcı son derece özel kurumsal süreçlerini kolaylaştırmak için Microsoft Dynamics NAV kullandı ve günümüzde bu çözüm 42′den fazla ülkeye özgü sürümde bulunuyor.

Microsoft Dynamics NAV, şirketlere ve çalışanlarına çalışma bölgelerindeki yerel ihtiyaçlar ile ilgili, sektöre özgü (en üst düzeyde uzmanlaşmış sektörler ve kuruluşlar için bile) işlevler sağlamaktadır. Microsoft Dynamics NAV’in kullanımı kolaydır ve şirketlerin kolayca işlev, özel uygulama ve çevrimiçi ticaret özellikleri eklemelerini sağlayan hızlı uyarlanabilirlik ve basitleştirilmiş özelleştirilebilme özellikleri sunmaktadır.

İNFOTEK MAKALELERİ HAKKINDA BİLGİLENDİRİLMEK İSTER MİSİNİZ?

Her hafta ERP ihtiyaçlarınızla ilgili en iyi makaleleri özetleyen bir tane e-posta gönderiyoruz.