e-Arşiv

İnfotek, çözüm ortağınız olarak size, güçlü ve kolay kullanılan kurumsal kaynak planlama (ERP) çözümü olan Microsoft Dynamics NAV ürünü ile birlikte İnfotek e-Arşiv Entegrasyon çözümünü de sunmaktadır.

e-Arşiv ile ilgili detaylı bilgileri aşağıda bulabilirsiniz.

433 Seri numaralı VUK (Vergi Usul Kanunu) ile e-Arşiv uygulaması yürürlüğe girmiştir. GİB’in (Gelir İdaresi Başkanlığı) belirlediği standartlarla elektronik ortamda e-Faturanın oluşturulması, muhafazası, ibrazı ve raporlamasını kapsayan bir uygulamadır.

Bu sistemden yararlanmak isteyen gerçek veya tüzel kişilerin öncelikle e-Fatura sisteminde kayıtlı olmaları gerekmektedir.

EFKS (Elektronik Fatura Kayıt Sistemi) kapsamında elektronik ortamda faturalarını oluşturan ve muhafaza eden gerçek veya tüzel kişiler, 01/04/2015 tarihinden itibaren bu uygulamaya geçmek zorundadırlar.

İnternet üzerinden mal ve hizmet satışı yapıp, 2014 yılı brüt satış cirosu beş milyon lira ve üzerinde olan gerçek veya tüzel kişiler, en geç 1/1/2016 tarihine kadar e-Arşiv uygulamasına geçmek zorundadır. Eğer bir Microsoft Dynamics NAV kullanıcısıysanız veya yakın bir zamanda Microsoft Dynamics NAV platformuna geçiş yapmayı planlıyor ve bu sistemden yararlanmayı düşünüyorsanız, ihtiyacınızı tam olarak karşılayacak olan bu çözüm hakkında bilgi almak için hemen İnfotek'le temasa geçebilirsiniz. Konusunda uzman olan danışmanlarımız tam ihtiyacınız olan bilgiyi size sağlayacaklardır.


case-icon-png-2654
Çeşitli sektörlerde bulunan bazı uluslararası ve yerel müşterilerimiz için gerçekleştirdiğimiz Microsoft Dynamics NAV projeleri hakkında bilgi almak için başarı hikayelerini okuyabilirsiniz...
Başarı Hikayeleri
contact-icon-png-4059
Eğer NAV için e-Arşiv ile ilgileniyorsanız bize bilgi@infotekas.com.tr adresinden, +90 (212) 290 26 90 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz. Detaylı bilgi için...
İletişime Geçin

e-Arşiv Hakkında Sıkça Sorulan Sorular:

1e-Arşiv ile e-Fatura saklama hizmeti arasındaki fark nedir?
e-Arşiv, e-Fatura sistemine dahil olmayan mükelleflere kesilen faturaların e-Arşiv faturası şeklinde oluşturulmasını ve ikinci kopyalarının elektronik ortamda saklanmasını kapsamaktadır. e-Fatura Saklama hizmeti ise e-Fatura sistemine kayıtlı olan kullanıcılara kesilen e-Faturaların saklanmasını sağlamaktadır.
2Alıcılar e-Arşiv fatura belgesini nasıl teslim alırlar?
e-Fatura sistemine kayıtlı olan mükelleflere e-Fatura şeklinde gönderilir ve bu şekilde saklanır. e-Fatura sistemine kayıtlı olmayan vergi mükelleflerine ise basılı kağıt fatura şeklinde gönderilir. Bu durumda ikinci kopya elektronik ortama aktarılarak saklanır. Vergi mükellefi olmayan kişilerde ise müşterinin talebi doğrultusunda elektronik yollardan iletilebilir (e-posta vb.). İkinci kopya elektronik ortamda saklanır.
3Bu uygulama nasıl çalışır?
e-Arşiv faturaları Microsoft Dynamics NAV platformu üzerinden UBL-TR (Universal Business Language) Evrensel İş Dili formatına dönüştürülür, anlaşmalı entegratör firmaya gönderilir ve burada saklanır.


Call Now Button

İNFOTEK MAKALELERİ HAKKINDA BİLGİLENDİRİLMEK İSTER MİSİNİZ?

Her hafta ERP ihtiyaçlarınızla ilgili en iyi makaleleri özetleyen bir tane e-posta gönderiyoruz.