Bir İnceleme: Microsoft Dynamics 365 Business Central (NAV)

Microsoft Dynamics 365 Business Central (NAV) Nedir?

Çok dilli ve çok para birimli bir kurumsal kaynak planlama çözümü olan Microsoft Dynamics 365 Business Central (NAV), öncelikli olarak küçük ve orta ölçekli işletmelerde, özellikle de imalat ve dağıtım sektörlerini hedeflemektedir. Yazılım; muhasebe, operasyon ve tedarik zinciri yönetiminde bu tür işletmelere yardımcı olur. Uygulamanın, kuruluşun sistemlerini veri ve iş süreçleriyle entegre etme yeteneği, onu ideal bir ERP yazılımı haline getirir. Ayrıca uygulama değiştirmek zorunda kalmadan ekip işbirliğine de izin verir. Microsoft Dynamics 365 Business Central (NAV), çalışanların görevlerini her zaman ve her yerde tamamlamasını sağlar ve kullanıcı deneyimini zenginleştirir.

Platformun iş ortakları ağı sayesinde, yazılım özelleştirmeleri ve eklentileri Microsoft Dynamics 365 Business Central (NAV)’a entegre edilmiştir. Böylece platform; yaşam bilimleri, lojistik ve kalite yönetimi gibi sektörler için de ERP çözümleri sunar. NAV, çözüm danışmanları tarafından müşteri ihtiyaçlarına göre fiyat teklifi verilerek pazarlanmaktadır. İki paket arasından seçim yapılabilir – başlangıç ​​paketi ve genişletilmiş paket. Bu paketler, kurumsal kaynak planlama geliştirmelerine ihtiyaç duyan işletmeler için farklı işlevler sunar.

Microsoft Dynamics 365 Business Central

Özetle Microsoft Dynamics 365 Business Central (NAV) Faydaları 

Şirketler, başta eksiksiz muhasebe ve finans yazılımı işlevselliği sunanlar olmak üzere mükemmel kurumsal kaynak planlama çözümünü sürekli araştırmaktadırlar. Microsoft Dynamics 365 Business Central (NAV); genel muhasebe, borçlar, alacaklar ve diğer modülleri sayesinde bu işlevsellikleri eksiksiz olarak sunmak üzere tasarlanmıştır. Aynı şekilde iş maliyeti, çok varlıklı muhasebe ve konsolidasyon dahil olmak üzere pek çok kaynak yönetimi yeteneklerine sahiptir.

Microsoft Dynamics 365 Business Central (NAV)’ın çoklu para birimi özellikleri, esnek döviz kurları ve farklı sektörler için geçerli olan hesap tabloları ve raporlama seçeneklerinin desteklenmesiyle bilinir. Ayrıca, yazılımın güçlü katma değer vergisi ve satış vergisi hesaplamaları, çoklu dil desteğiyle birlikte uluslararası muhasebe yeteneklerini oluşturur. Ofisteki kayıt tutma görevlerini yerine getirmek için karmaşık muhasebe görevlerini otomatikleştiren iş ortağı çözümlerini kullanır.

Bunların yanısıra, yazılım ayrıca dağıtım ve tedarik zinciri yönetimi çözümü olarak da iki işlev gerçekleştirir. Tedarik zinciri yönetimi ve dağıtımı ile ilgili olağan süreçleri destekler. Bu işlevler arasında, stok kalemlerine ait maddeler, ürün çapraz referanslama ve stok kalemlerinin elleçlemesi de yer almaktadır. Aynı zamanda, doğrudan sevkiyat, otomatik doldurma ve dönemsel sayımlar gibi işlevler de dahil olmak üzere depo yönetimi özellikleri sunulmaktadır. Ayrıca, sipariş söz verme, madde takibi ve iade yönetimi de yapılabilmektedir. Bu tedarik zinciri ve dağıtım yetenekleri, kullanıcılara lojistik akışı üzerinde mutlak kontrol sağlar.

Yazılım, yönlendirme ve onay özelliği ile temin görevlerini üstlenebilir. Bu özellik, temel yapılandırma seçenekleriyle birlikte e-posta yönlendirme zincirlerini ve işlem yetkilendirmesini destekler. Sektöre özel tedarik zinciri eklentileri, ağır ekipman kiralama, stok ayarlamaları ve talep planlaması sistemin içerisinde yer almaktadır. Microsoft Dynamics 365 Business Central (NAV) üretim yazılımı olarak da gerçekten dikkat çekiyor. Üretim sipariş yönetimi, forward-flushing, seri ve lot numarası takibi gibi ortak üretim çözüm fonksiyonlarına sahiptir. Aynı şekilde talep tahmini, tedarik planlaması ve sonlu yükleme gibi görevleri de gerçekleştirir.

Proje yönetimi tarafında projelendirme, aşamaların izlenmesi, maliyet ve hak edişlerin hesaplanarak muhasebeleştirilmesi mümkündür.

Platformun kurulumu kolaydır, ayrıca bulut aracılığıyla da kullanılabilir. Kullanıcı sayısına bağlı olarak fiyatlandırma şemaları ile iki paket olarak temin edilebilir. Yazılım hem Windows hem de Mac OS destekler.

Gerçekten, Microsoft Dynamics 365 Business Central (NAV), muhasebe ve finans yazılımları ve daha fazlasına ihtiyaç duyan işletmeler için ideal bir ERP çözümüdür.Microsoft Dynamics 365 Business Central (NAV) Özellikleri;

 • İş zekası ve analiz
 • Finans yönetimi
 • Mobil arabirimler
 • Ambar yönetimi
 • Proje yönetimi
 • Gelişmiş tahminde bulunma
 • Stok yönetimi
 • Servis yönetimi
 • Üretim
 • Dağıtım ve tedarik zinciri yönetimi
 • İnsan kaynakları
 • Satış ve pazarlama

(financesonline.com)