Microsoft Dynamics 365 Business Central (NAV) Sabit Kıymetler

Microsoft® İş Çözümleri – Navision 2015 ® sabit kıymetler modülü, uygulama alanı tamamen bütünleşmiş, sabit kıymet yönetim işlevselliği sağlamaktadır. Bu işlevsellik etkin ve verimli bir biçimde işletme demirbaşlarının ve sabit kıymetlerinin yönetilmesi konusunda şirketlere yardımcı olmaktadır. Sabit kıymetlerle ilgili bakım maliyetleri, çizelgeler, edinme maliyetleri ve bununla bağlantılı sigorta bilgilerini izleyebilirsiniz.

Her sabit kıymet için, tüm yıpranma payı giderlerini güvenle izleyebileceğiniz, sınırsız yıpranma payı defterine sahip olabilirsiniz. Buna ek olarak amortismanı mümkün kılan tüm normal yöntemlere sahip olmanıza ilaveten özel amortisman yöntemleri de oluşturabilirsiniz. Sabit kıymetlerin esnekliği ve gerçek-zamanlı doğası ile sizin dönemsel girdi ve gider sayınız daima yanlışsız ve güncel olacaktır.

Sabit Kıymetler, Dynamics Navision 2013 sabit kıymetler modülü

Temel Sabit Kıymet modülü, satınalmaları, amortismanları, değer arttırma/azaltma, kıymetleri elden çıkarmaları kaydeder, işleme sokar ve hesaplar. Bu modül çoklu amortisman yöntemlerini yönetebildiği için uluslararası arena kullanımı mümkündür. Uygulamanın diğer alanlarıyla tamamen entegre edilmiştir.

Temel Sabit Kıymet modülüne ek olarak, dört farklı modül daha mevcuttur. Bunlar Sigorta, Bakım, Tahsisat ve Yeniden Sınıflamadır. Bu modüllerin hepsi birden Genel Muhasebe temel paketi ile entegre çalışmaktadır.

  • Sigorta modülü sigorta kapsamını ve kıymetlerinizin yıllık primlerini takip etmenizi sağlar ve sigorta tutarınızı indeksler.
  • Bakım modülü her bir kıymet için bakım ve servis giderlerini kaydedebilme olanağı sağlar. Aynı zamanda Genel Muhasebe ile tümleştirilebilir.
  • Tahsisat modülü, sabit kıymetin dönemsel amortisman giderinin farklı yüzdeliklerini farklı G/M hesaplarına veya farklı boyutlara ve boyut değerlerine tahsis etmenize izin verir.
  • Yeniden sınıflandırma modülü sabit kıymeti veya sabit kıymetin parçasını bir sınıflandırmadan diğerine, mesela bir departmandan diğerine, yeniden sınıflamanıza izin verir. Aynı zamanda kıymetler ana kıymetin bileşenleri veya çeşitli kıymetler içinde bölünebilir. Eğer kıymet kısmen elden çıkarılacaksa, sabit kıymeti iki veya daha fazla parçaya ayırmak için bu modülü ihtiyaç duyacaksınız.