Microsoft Dynamics Sektör Çözümleri

Bulunduğunuz her sektörde, o sektöre özgü gereksinim ve süreçleri destekleyen, aynı zamanda da yüksek maliyet gerektirmeden kısa sürede hayata geçirilen özelleştirme ve geliştirme süreçleri sağlayan iş yönetim yazılımına ihtiyaç duyarsınız.

 


Perakende

Günümüzde tüketiciler, “tam bir alışverişi deneyimi” arıyorlar. Vizyonumuz, satış noktaları, tek kanal yönetimi, mağaza operasyonları, e-ticaret, ürün satış, finans, tedarik zinciri gibi alanlara yönelik akıcı ve farklılaşan satış noktası çözümleriyle, kurumsal ve orta ölçekli perakende satıcıların bu deneyimi sunan dinamizmi kazanmalarını sağlamaktır. Bu, perakendecilere kavrayış ve operasyon çevikliği kazanmaları, müşterilerin beklentilerinin ötesine geçmeleri ve üstün değere dönüşme süresiyle kalıcı sadakat yaratmalarının olanağını tanımaktadır.


Kamu sektörü ve devlet

En başarılı kamu kuruluşları ve devlet yapıları güçlerini, kendini işine veren, fark yaratmasını bilen ve işvereninin başarısına inanan bireylerden alırlar. Bu kişilerin potansiyellerini ortaya çıkardığınız zaman, onların yeteneklerini kullanmalarına, büyük ölçüde etkili olmalarına yardımcı olursunuz. Kamu kuruluşları –devlet, eğitim kurumları, sağlık kurumları ve kâr amacı gütmeyen kuruluşlar- maliyetlerini kısmanın, şeffaflığı artırmanın ve hizmetlerinin geliştirilmesinin yeni yollarını bulma baskısını yaşarlar. Çalışanlara yenilikçi süreçleri gerçekleştirme gücünün verilmesi artık her zamankinden daha önemlidir. Bunun için Microsoft, iş ortaklarıyla birlikte bazı çözümler sunmaktadır:

 • Devlet. Yurttaşlara hizmetleri daha hızlı ve daha ekonomik biçimde vermek için ihtiyaç duyduğunuz araçları edinin.
  • Devlet kurumları. Daha fazla görünürlük, iç denetim ve raporlama araçlarının sizin (ve bütçenizin), uygunluk ve idari gereksinimlerin bir adım önünde gitmenize nasıl yardımcı olabileceğini keşfedin.
  • Kamu hizmetleri. Verimlilik kazandıran, yurttaşların katılımını yönlendiren ve onlara sürdürülebilir ekonomik, sosyal fırsatlar yaratan yenilikçi çözüm ve programlarla çalışanlarınızı güçlendirin.
  • Kamu güvenliği ve adalet. Suç işleyenlerin izlenmesi, olayların yönetilmesi, suçların araştırılması ve acil durumlara tepki verilmesini sağlayan çözümler sayesinde, programlar ile görevli daireler arasındaki koordinasyonun ve toplum güvenliği yönetiminin geliştirilmesine yardımcı olun.
  • Savunma. Kolay kullanılan ve Microsoft teknolojilerine yapmış olduğunuz mevcut yatırımı değerlendirerek, savunma ve ulusal güvenlik çözümlerini sunmanıza yardımcı, bu sayede operasyonlarınızı daha etkin biçimde yürütmenize, gerçek zamanlı veri ve kavrayış sağlamanıza olanak tanıyan güçlü ve esnek bir uygulama altyapısı kazanın.
 • Eğitim kurumları. Öğrencilerin üretkenliklerinin artırılmasına yardımcı olun, öğrenim maliyetini yönetin, mezunlarla iletişiminizi artırın.
 • Sağlık kurumları. Sağlık hizmetlerini geliştirmek, maliyetleri azaltmak ve hastaların sağlık bakımları ile bakım maliyetlerini yönetmelerine yardımcı olmak için ihtiyaç duyduğunuz yeteneği edinin.
 • Kâr amacı gütmeyen kuruluşlar. Çalışanlarınızın tam potansiyellerini kullanmalarına yardımcı olun; yapınızı yalınlaştırın, esnekleştirin.

Finansal hizmetler

Birçok şirket, yeni müşteri kazanmanın ve müşterileri tutmanın en iyi yolunun, müşterilerine üstün deneyim sağlamak olduğunu düşünmektedir. Uzmanlığınız, bankacılık, varlık yönetimi ya da sigortacılık alanında olsun, Microsoft Dynamics, çalışanlarınızın, müşterilerinizle anlamlı ve kalıcı ilişkiler kurmalarını sağlamanıza, yanı sıra kârlılığınızı ve işletme verimliliğinizi artırmanıza yardımcıdır.

Microsoft Dynamics’in sağladığı çözümlerle finansal hizmet ekiplerinizin gücünü artırırsınız:

 • Varlık ve taşınmaz yönetimi. Müşterilerinizin güvenilir danışmanı olmanız için gereken araçları edinin; aynı zamanda yönetilen varlıkların artırılmasına, genel yönetim giderlerinizin azaltılmasına yardımcı olun.
 • Bankacılık. Kârlılığınızın artırılmasına, müşterilerin sürekliliğine ve risklerin öngörülü yönetimine yardımcı olun.
 • Sigortacılık. Kuruluşunuzu, poliçe odaklı yapıdan müşteri odaklı yapıya dönüştürün; çalışanlarınızın etkililiğini artırın.

Üretim

Tedarik zincirlerinin küreselleşmesi, tüketicilerin giderek artan yenilikçilik ve düşük maliyet talepleriyle, imalatçılar artık işlerinin daha etkin yönetilmesi için kolay kullanılan, esnek çözümlere ihtiyaç duyuyorlar. Microsoft Dynamics bu ihtiyaçları güçlü, esnek, bilinçli tümleşik süreçler ve ayrık üretim çözümleriyle karşılamaktadır.

Microsoft Dynamics’in imalata yönelik çözümleriyle:

 • Planlama ve operasyonlarınızı dönüştürün. Küresel ortamda rekabet yeteneklerinizi geliştirin, müşteri taleplerine daha hızlı tepki verin; işletme maliyetlerinizi azaltan araçları edinin.
 • Yenilikçiliği geliştirin. Sürekli gelişen müşteri gereksinimlerini karşılayarak, işinizin büyümesine yardımcı olun.
 • Hız ve çeviklik kazanın. Küresel pazarda rekabet edebilmek için yeteneklerinizi artırın.
 • Çalışanlarınızı güçlendirin. İşletme zekâsı yoluyla etkinliği teşvik edin.

Hizmet sektörü
Günümüzde müşteriler, net ekonomik değeri olan, son derece duyarlı ve şeffaf hizmet alma ihtiyacındalar. Amacımız, hizmet sağlayıcıların güvenilir biçimde, tüm ofislerinden, tüm uygulamalarında ve her saat diliminde daha fazla saygınlık kazandıran hizmet deneyimlerini sağlayarak, bu beklentileri karşılamaları ve ötesine geçebilmelerine yardımcı olmaktır.

Microsoft Dynamics’in hizmet sektörüne yönelik çözümüyle:

 • Yetenekleri kazanca dönüştürün, yenilikçiliği harekete geçirin. Zengin, gerçek zamanlı işbirliği yoluyla sanal ekipler oluşturun, farklı ofisler, uygulamalar ve saat dilimlerindeki kişiler ve proje görevleri arasında denge kurarak aldığınız faydayı artırın.
 • Güvenilir, özgün müşteri deneyimlerini geliştirin. Öngörülebilir sonuçlar getiren iş uygulamaları ve metodolojiler yoluyla, sunduğunuz her müşteri deneyiminde firmanızın saygınlığını adım adım perçinleyin.
 • Zamanınızı kavrayış ve eyleme aktarın. Otomasyonu yönlendirebilen, uygulamayı kolaylaştırabilen zengin bağlamsal ve role özgü bilgilerle daha akıllı kararları daha hızlı alın.

Telekomünikasyon

Microsoft Dynamics CRM, daha fazla müşteri memnuniyeti sağlama ve müşteri kaybı oranını azaltma yeteneğini kazandırmak amacıyla, iletişim hizmeti sağlayıcılarına, üretkenliğin gücünü kullanım kolaylığıyla bir araya getiren müşteri hizmetleri, satış ve pazarlama çözümü sunmaktadır.

 • Müşteri deneyimlerinizi farklılaştırın. Müşteriler, sizinle etkileşimlerini kendi tercihlerine göre yürütmek isterler. Çok kanallı bir dünyada seçenek sunmak, müşterilerinizle ilişkilerinizin kritik anlarında “onların yanında” olmanıza yardımcıdır. Müşteri ilişkileri yönetimi (CRM) bu kilit kanalların her birine etkili biçimde katılmanızı mümkün kılar.
 • İşletme verimliliğinizi geliştirin. Kârlılığınızın artırılmasına, müşteri sürekliliğinin güçlendirilmesine ve risklerin öngörülü yönetimine yardımcı olun.
 • Müşterilerinizi anlayın. Sadakat oluşturmak ve gelirlerinizin artırılmasına yardımcı olmak için müşterilerinize kişiselleştirilmiş hizmetler sunun. Müşterilerinizin harcama davranışlarını daha iyi anlayarak, müşteri bağlılığını ve deneyimini geliştirin.
 • İş zekânızı artırın.İşinize ait tüm verilere kısa sürede erişin, verilerinizi analiz edin ve eyleme geçin. Microsoft Dynamics CRM, görsel araçlar ve gerçek zamanlı raporlarla, finans, pazarlama, satış, müşteri hizmetleri ve operasyon kullanıcılarınız için iş verilerinizin gücünü ortaya çıkarmanıza yardımcıdır.
 • Müşteri hizmetlerinizi geliştirin. Müşterilerinize, memnun kalacakları, sadakatlerinin kazanılmasına yardımcı olacak hızlı, doğru ve kişiselleştirilmiş hizmeti verebilmek için Müşteri hizmetleri temsilcilerinize her müşteri hakkında zengin ve bütünsel bilgi sağlayın.

  Adınız (gerekli)

  Mail Adresiniz (gerekli)

  Şirket (gerekli)

  Telefon numaranız (gerekli)

  Konu

  İletiniz
  * Sizlere nasıl yardımcı olabiliriz. İşletmenizde kullanmayı düşündüğünüz ERP modülleri nelerdir? Gereksinimlerinizi belirtirseniz, sizlere ona göre geri dönüş yapabiliriz.