Microsoft Power Platform ile Uyum Sağlayın

Kritik iş süreçlerini modernize etmek ve yeni çalışma yollarını mümkün kılmak

Microsoft Power Platform ile Uyum Sağlayın; COVID-19 salgını, dünya genelindeki şirketlerin operasyonlarını yükseltti ve bu da birçoğunu çoğu kez uzaktan çalışmaya geçiş yapmaya zorladı. Bireyler yeni çalışma yöntemlerine hızla adapte olmak zorunda kaldılar ve iş liderleri çalışanlarının refahını önceliklendirmek için çalıştılar. Microsoft Teams ve Microsoft Power Platform ile kuruluşlar iş süreçlerini hızlı bir şekilde uyarlayabilir ve çalışanların işbirliği yapmasını sağlayabilir. Bugün, işletmelerin ve çalışanların uzak bir iş dünyasında üretken olmalarını sağlayan heyecan verici yeni yetenekleri duyuruyoruz.

Microsoft Teams, şu anda günde 75 milyondan fazla aktif kullanıcısı olan binlerce kuruluşun  bağlantıda, üretken ve işbirliğine dayalı olması için şarttır . Ekipler, sohbetler, toplantılar, çağrılar ve işbirliği dahil olmak üzere, çalışanların ihtiyaç duyduğu en yaygın görevleri tek bir yerde sağlar.

Kullanıcılar genellikle Teams deneyimini kuruluşa özgü görevlere ve iş akışlarına uyarlamak isterler. Power Platform bu noktada yardımcı olabilir. Microsoft Power Apps ve Microsoft Power Automate gibi araçlarla çalışanlar, rutin süreçleri otomatikleştiren ve daha önce bulunmayan bir yapı sağlayan hiçbir kod ve düşük kodlu özel uygulamalar oluşturabilir. Microsoft Power Virtual Agent’ları, sık sorulan soruları yanıtlamak veya doğal dil sorgularını kullanarak belge bulmak için Teams içine bot yerleştirmek veya Microsoft Power BI raporlarını Teams çalışma alanına yerleştirmek için kullanabilirler.

İş gücünüzü ve iş süreçlerinizi bağlı tutun

Bugün, Teams ve Power Platform’a sunulacak veya yakında sunulacak aşağıdaki özellikleri ve güncellemeleri duyuruyoruz.

Microsoft Power Uygulamaları:

  • Tek bir tıklamayla Power Apps’ten Teams’e uygulamalar ekleyin, böylece uygulamanızı Teams’e hızlı ve kolay bir şekilde ekleyebilirsiniz.

Tek bir tıklama ile Power Apps'ten Teams'e uygulamalar ekleyin (çok yakında).

Microsoft Power Automate:

  • Yeni Power Automate, ekipler için özel olarak oluşturulmuş tetikleyicileri ve eylemleri özel mesaj uzantılarının kilidini açar ve otomatik @mentioning ve özelleştirilmiş bir bot deneyimine izin verir.

Microsoft Power Sanal Aracıları:

  • Tek tıklamayla Power Virtual Agent’lardan Teams’e chatbot eklemek, botlarınızı Teams’e hızlı ve kolay bir şekilde eklemenizi sağlar.
  • GitHub’da bulunan ve Ekipler için bir sohbet botu oluşturmaya hızlı bir şekilde başlamanızı sağlayan SSS bot şablonu.
  • Teams’deki Power Virtual Agents sohbet botları için tek oturum açma, Teams’de chatbot kullanımını sorunsuz bir deneyim haline getirir.

Takımlarla Güçlü Sanal Temsilcilerin Tanıtımı.

Microsoft Power BI:

  • Basitleştirilmiş “Ekiplerle Paylaş” özelliği, doğrudan Power BI‘dan paylaşmak için ekibi ve kanalı hızlı bir şekilde seçmenize olanak tanır.
  • Adaptif bir kartla Teams sohbetine yapıştırıldığında Power BI grafikleri için zengin küçük resim önizlemeleri, kullanıcıların bu grafik üzerinde işbirliği yapmalarına ve işlem yapmalarına olanak tanır.

Basitleştirilmiş "Ekiplerle Paylaş" özelliği, doğrudan Microsoft Power BI'dan paylaşmak için ekibi ve kanalı hızlı bir şekilde seçmenize olanak tanır.

Üç kuruluş çalışmayı modernize etmek için Ekipleri ve Güç Platformunu nasıl kullanır?

Müşterilerin, iş güçlerinin nasıl işbirliği yaptığını ve ekipleri ve Güç Platformu ile maliyetleri düşüren özel senaryolarla nasıl iş yaptığını yeniden keşfettiğini görmeyi seviyoruz.

Telstra

Avustralya’nın önde gelen telekomünikasyon şirketi Telstra , saha hizmetleri biletleme sürecini modernize etmek ve kolaylaştırmak için bir çözüm geliştirdi. Teams’deki bilet uygulamalarını yerleştirmenin, uzak Avustralya konumlarında çalışırken bile saha teknisyenlerine müşterilere hizmet vermek ve birbirleriyle bağlantıda kalmak için tek bir hub sağladığını buldular. Bu uygulama ve ilişkili iş akışları, çalışanların önemli ihtiyaçlarını karşılamak için düşük kod uygulamaları ve iş akışları geliştirmek için sağlam bir program haline gelen ilk programdı.

Notting Hill Genesis

Notting Hill Genesis, Birleşik Krallık’ta yaklaşık 170.000 kişiye düşük gelirli konut sağlayan bir konut birliğidir. COVID-19 krizi ortaya çıktığında, Notting Hill Genesis hızlı bir şekilde çalışanların durumunu izlemek ve personel ve sakinlerinin güvenliği için virüs pozitif test çalışanların farkındalığını korumak için bir yol geliştirmek gerekiyordu. Dijital Teknoloji Direktörü Rajiv Peter, birkaç gün içinde bir Power Apps uygulaması geliştirdi ve çözümü Teams ile entegre etti. Personel pozitif test ettiğinde, çözüm Power Automate kullanarak ilgili Teams kanallarına bildirim gönderir. Ekiplerdeki Power BI panoları, yönetim kurulunu ve COVID-19 müdahale ekibini durumdan haberdar tutmak için kullanılır.

PayPal

Ekipler,  PayPal’ın bölgeler ve gruplar arasındaki çalışanları bir araya getirerek daha akıcı bir şekilde işbirliği yapmalarına yardımcı oldu. PayPal, Teams’deki Power Platform’dan yararlanarak işbirliğini ve toplantı etkinliğini daha da artırdı. PayPal, şirket içindeki programları daha iyi izlemek ve çalışanlar için yeni Teams kanallarını otomatik olarak oluşturmak için Power Apps’i Teams ile birlikte kullanmaya başlıyor, böylece projelerde hızlı bir şekilde işbirliği yapabiliyorlar. Power BI’nın dahil edilmesi, toplantıları daha anlamlı ve verimli hale getirirken aynı zamanda veri görselleştirmelerinin sunulduğu formatı standartlaştırır.

 

Kaynak : Microsoft Power Platform Blog