Muhasebe yazılımı mı? ERP mi?

ERP (Kurumsal kaynak planlama ) kelimesi son zamanlarda Türkiye iş gündemine düşmüş bir kelime. Bir ERP yazılımının en temel işlevi, şirket içindeki departmanları ve müşteri ile tedarikçileri tek bir çatı altında organize etmek ve süreçleri yönetmektir.

Muhasebe yazılımlarının tersine, her sektöre ve sektörlerin iş yapış şekillerine göre modellenen ERP yazılımının bir başka özelliği de ölçeklenebilir olmasıdır. Üretilen büyük ölçekli dataların yönetimi, raporlanması, şirket için kritik olan kararların alınmasını sağlaması açısından gerekli olan verilerin elde edilmesi işlevselliklerini bir ERP yazılımdan elde edebilirsiniz.

erp-yazılımı

Tek kullanıcıdan yüzlerce kullanıcıya kadar kullanabileceğiniz altyapısı sayesinde, şirketlerin büyüme trendlerine uyum sağlayacak bir çok özelliği içinde barındırmaktadır. Örneğin klasik muhasebe sistemlerinde elli kullanıcıya kadar çıkabiliyorken bir ERP yazılımını binlerce kullanıcı aynı anda kullanabilmektedir.

ERP yazılımının bir diğer özelliği ise, modüler bir yapıya sahip olmasıdır ve tüm modüllerin aynı anda geliştirilmesidir. Muhasebe yazılımlarında bu modüler yapı olmadığı gibi, ihtiyacınız olan modülleri ya satın almakta ya da yeniden yazdırmak zorunda kalırsınız. Yeniden yazdırmak kavramı ERP içerisinde de var fakat burada bir modül değil, modülün işlevselliğini şirketinizin iç dinamiklerine uyarlamak için kullanılmaktadır.

Tüm iş yapış modellerini yeniden şekillendirdiğiniz. Şirketiniz için kritik kararları almanızı sağlayacak raporlara hemen erişim sağlayabileceğiniz ERP yazılımının bir diğer özelliği de her cihazda ve her ortamda kullanabilme özgürlüğünü size sunmasıdır. Gelişmiş ekonomilerde yer alan KOBİ segmentindeki işletmelerin tamamı ERP yazılımı kullanmaktadır. Böylece rekabet gücü yüksek ve uluslararası pazarda yer alabilecek alt yapıyı kendisine sağlamaktadır.

ERP yazılımları hakkında ki düşüncelerinizi değiştirmek için sizi ziyaret edebilir ERP’yi yeniden anlatabiliriz. Ayrıntılı bilgi için bizimle info@infotekas.com.tr mail adresinden iletişime geçebilir ya da 0212 803 0 212 numaralı telefon numarasından bizi arayabilirsiniz.