Hakkımızda

İnfotek Yazılım ve Donanım Hizmetleri A.Ş. 1979 yılında iş uygulamaları ve bilgi teknolojileri alanlarında hizmet etmek amacıyla İstanbul’da kurulmuştur. 1980 ve 1990’lı yıllarda başta IBM mainframe ve AS/400 olmak üzere çeşitli platformlarda kendi yazmış olduğu muhasebe ve bordro iş uygulamalarını Vestel, Mobil gibi müşterileri için uyarlamış, bu uygulamaların geliştirme ve teknik destek hizmetlerini vermiştir.

İnfotek 2003 yılında varolan tecrübeli kadrosuna, her biri konusunda uzman, genç ve başarılı teknoloji uzmanlarını katarak yeniden yapılanmaya gitmiştir. Bu dönemde süreçlerini de güncelleyerek modernize eden şirket “Bağımsız Yazılımcı”, “Network Uzmanı” ve “Veritabanı Uzmanı” sıfatlarıyla Microsoft İş Ortakları Ağı’na dahil olmuştur. Bundan sonra iki sene boyunca eski yazılımlarına destek vermeye devam etmiş, bunun yanısıra şirketlere gelişmiş altyapı teknik danışmanlık ve veritabanı hizmetleri sağlamıştır.

 

Piyasadaki yazılımlarının ve bunların kullanıldığı platformların hızla eskimesi ve kullanıcı kaybına uğramasından dolayı yeni arayışlara giren şirket, 2005 yılında o dönemde Microsoft tarafından yeni satın alınan ve dünya çapında 100.000’den fazla şirket tarafından kullanılan KOBİ odaklı Kurumsal Kaynak Planlama (ERP) platformu Navision (günümüzde Microsoft Dynamics 365 Business Central (NAV)) konusunda uzmanlaşmış ve “Microsoft İş Çözümleri Ortağı” olmuştur. (Bu uzmanlığın adı daha sonra Microsoft tarafından “Microsoft Dynamics 365 Business Central (NAV) İş Ortağı” olarak değiştirilmiştir.)

On yılı aşkın süredir Microsoft Dynamics 365 Business Central (NAV) uzmanlığını sürdüren İnfotek 2012 yılında Microsoft tarafından “Yılın Microsoft Dynamics İş Ortağı” olarak ödüllendirilmiştir.

Günümüzde Türk bilişim sektörünün iyi bilinen, öncü ve söz sahibi şirketlerinden biri olan İnfotek, özellikle hizmet, üretim, sağlık, madencilik, denizcilik ve perakende sektörlerinde yüzden fazla Microsoft Dynamics 365 Business Central (NAV) projesine imza atmış ve bu konuda hizmet vermeye devam etmektedir.

ERP alanında gerçekleştirdiğimiz projelere ve başarı hikayelerine ulaşmak için tıklayınız.