DFT Medikal Başarı Hikayesi

dftMüşteri : DFT Diş Hekimliği Ürünleri A.Ş.

Sektörü: Medikal

Faaliyet Alanı: Ağız ve diş cerrahisi ile ilgili malzemelerin ithalatı ve satışı.

Proje Detayları: Microsoft Dynamics 365 Business Central (NAV) sisteminin yapılandırılması başlamadan önce analiz çalışması yapıldı. Analiz çalışmasında şirketin iş yapış süreçleri incelendi ve sektörel ihtiyaçları ile Türkiye’deki piyasa koşullarından kaynaklanan özel ihtiyaçları tespit edildi. Buna göre yapılan tasarım ile Microsoft Dynamics 365 Business Central (NAV)’deki mevcut işlevler üzerinde eklemeler yapılarak

  • Alınan siparişlerin sisteme girilmesi;
  • Ürün sevkiyatının yapılması;
  • Lot yönetimi;
  • Müşterilerdeki konsinye ürünlerin takibi ve faturalaması;
  • Yurt dışındaki ana şirkete yapılan raporlamalar;

şirketin özel ihtiyaçlarına daha uygun ve daha ergonomik hale getirildi.

Sağlanan Fayda: Şirketin stokları üzerindeki kontrolü arttı. Yurt dışına sunulacak aylık raporların hazırlanması için harcanan zaman önemli ölçüde azaldı. Departmanlar arası mutabakat ihtiyacı ortadan kalktı, işler artık tek sistem üzerinden yürüdüğünden mutabakat artık anlık olarak zaten kuruluyor. Şirketin satış teşkilatını satışlar ve tahsilat konusunda bilgilendirmesi kolaylaştı; artık haftalık satış ve tahsilat raporları sistem tarafından otomatik olarak hazırlanıp ilgili kişilere gönderiliyor.

Microsoft Dynamics 365 Business Central (NAV) Hakkında:

Microsoft Dynamics 365 Business Central (NAV), 1984 yılından beri devreye alması kısa süren, yapılandırması kolay ve kullanımı basit bir eksiksiz kurumsal kaynak planlama (ERP) çözümü arayan orta ölçekli kuruluşlar tarafından tercih edilmektedir. Günümüzde Microsoft Dynamics 365 Business Central (NAV)’in temelinde basitlik yatmaktadır. Son teknolojiye sahip işlevleri sayesinde başarılı bir şirketi çalıştırmak ve büyütmek için ihtiyacınız olan her şeyi kapsar. Bir milyondan fazla kullanıcı son derece özel kurumsal süreçlerini kolaylaştırmak için Microsoft Dynamics 365 Business Central (NAV) kullandı ve günümüzde bu çözüm 42′den fazla ülkeye özgü sürümde bulunuyor.

Microsoft Dynamics 365 Business Central (NAV), şirketlere ve çalışanlarına çalışma bölgelerindeki yerel ihtiyaçlar ile ilgili, sektöre özgü (en üst düzeyde uzmanlaşmış sektörler ve kuruluşlar için bile) işlevler sağlamaktadır. Microsoft Dynamics 365 Business Central (NAV)’in kullanımı kolaydır ve şirketlerin kolayca işlev, özel uygulama ve çevrimiçi ticaret özellikleri eklemelerini sağlayan hızlı uyarlanabilirlik ve basitleştirilmiş özelleştirilebilme özellikleri sunmaktadır.