BELANDE Başarı Hikayesi

belande_logoMüşteri : BELANDE

Sektörü: İmalat

Faaliyet Alanı: Mobilya iskeleti üretimi.

Proje Detayları: Şirketin iş yapış süreçleri ile Microsoft Dynamics 365 Business Central (NAV)’ın standart işlevlerinin büyük ölçüde örtüştüğü görüldüğünden, ihraç kayıtlı yurtiçi satışlara yönelik küçük birkaç geliştirme dışında bir geliştirme yapılmadı.

Mamul, yarı mamul, hammadde ve malzemeler için stok kartları oluşturuldu. İş merkezlerinin dakika bazındaki işletme maliyetleri hesaplanarak sisteme tanıtıldı. Üretim süreçlerindeki adımlar hassas şekilde tanımlanarak üretim sonuçları sisteme kaydedildi. Ürün ve yarı mamuller için üretim ağaçları ve rotalar oluşturuldu. Böylece üretilen mamul ve yarı mamullere doğru maliyetlerin gitmesi için gerekli altyapı oluşturuldu.

Sağlanan Fayda: Şirketin stokları üzerindeki kontrolü arttı ve stoklar mümkün olan en alt düzeye çekildi. Mamul ve yarı mamul maliyetlerinin doğru şekilde hesaplanması sağlandı. Şirket, maliyetlerde zaman içinde oluşan sapmaların kısa zamanda tespit edileceği bir sisteme kavuşmuş oldu.

Microsoft Dynamics 365 Business Central (NAV) Hakkında:

Microsoft Dynamics 365 Business Central (NAV), 1984 yılından beri devreye alması kısa süren, yapılandırması kolay ve kullanımı basit bir eksiksiz kurumsal kaynak planlama (ERP) çözümü arayan orta ölçekli kuruluşlar tarafından tercih edilmektedir. Günümüzde Microsoft Dynamics 365 Business Central (NAV)’in temelinde basitlik yatmaktadır. Son teknolojiye sahip işlevleri sayesinde başarılı bir şirketi çalıştırmak ve büyütmek için ihtiyacınız olan her şeyi kapsar. Bir milyondan fazla kullanıcı son derece özel kurumsal süreçlerini kolaylaştırmak için Microsoft Dynamics 365 Business Central (NAV) kullandı ve günümüzde bu çözüm 42′den fazla ülkeye özgü sürümde bulunuyor.

Microsoft Dynamics 365 Business Central (NAV), şirketlere ve çalışanlarına çalışma bölgelerindeki yerel ihtiyaçlar ile ilgili, sektöre özgü (en üst düzeyde uzmanlaşmış sektörler ve kuruluşlar için bile) işlevler sağlamaktadır. Microsoft Dynamics 365 Business Central (NAV)’in kullanımı kolaydır ve şirketlerin kolayca işlev, özel uygulama ve çevrimiçi ticaret özellikleri eklemelerini sağlayan hızlı uyarlanabilirlik ve basitleştirilmiş özelleştirilebilme özellikleri sunmaktadır.