Şirketler hayatta kalabilmek için dönüşüyor

KPMG’nin HFS Research ile yaptığı araştırma Forbes’un Global 2000 listesinde yer alan şirketlerin teknoloji yaklaşımlarını ortaya koyuyor. Yeni teknolojiler sadece Covid-19’un etkilerini azaltmak için değil, geleceğin temellerini atmak için de kritik önem taşıyor.

Yatırımların önemine rağmen Covid-19 sebebiyle nakit sıkıntısı yaşayan şirketler yeni teknolojilere yatırım yapmak için kaynak ayıramıyor ancak bununla birlikte harcama kısıntısı kısa vadeli gözüküyor.

Yöneticilerin büyük çoğunluğu önümüzdeki 12 ay boyunca şirketin teknoloji harcamalarının artmasını öngörüyor. Araştırmaya katılan şirketlerin %80’inden fazlası yeni teknolojilere yatırım yaptığını veya yapmayı planladığını ifade ediyor. Çünkü şirketi yeniden başlatmanın ve yeni gerçekliğe uyum sağlayarak ayakta kalabilmenin yolu buradan geçiyor. Araştırmaya katılan yöneticilerin %46’sı Covid-19’un etkilerini fırsata çevirmek için yatırım yaptıklarını belirtiyor.

Şirketler hayatta kalabilmek için dönüşüyorBulut destekli çözümler öne çıkıyor

Teknoloji liderlerinin yüzde 56’sı buluta geçişi zorunluluk olarak görüyor. Salgından çıkış döneminde bulut gibi olgun teknolojiler revaçta olacak. Yöneticilerin %64’ü, gelişen  teknolojileri bir arada kullanmayı, herhangi bir teknolojiyi tek başına kullanmaktan daha faydalı buluyor. ‘Yapay zeka destekli’ ve ‘bulut destekli’ çözümler öne çıkıyor. Daha hızlı yatırım getirisine sahip bu teknolojilerle siz de şirketinizi bir adım öteye taşıyabilir, değişen dünyaya ayak uydurabilirsiniz. Microsoft Dynamics 365 Business Central ile isterseniz bulutta, isterseniz şirketinizde ya da her ikisinin birleşiminde kullanarak aynı kullanıcı deneyimini yaşayabilir, Business Central mobil erişim ile nerede olursanız olun işinizi aksatmadan yönetebilirsiniz.

Microsoft Dynamics 365 Business Cental ile entegre, hem bulut tabanlı çözümlerde hem de şirket içi donanımlarda çalıştırılabilen Power BI ile de verilerinizi anlamlı bilgilere dönüştürebilir, kolay anlaşılabilir raporlarla daha verimli analizler yapabilirsiniz. Power BI, Business Central’da yerleşik raporlara esnek bir alternatif sunarak görselleştirmeyi ayrıntılı şekilde inceleyip özelleştirmenize ve hatta Business Central’da farklı şirketlerden verileri birleştirmenize olanak tanır. Bazı Power BI raporları da Business Central’a gömülebilir ve sistemden çıkmadan görüntülenebilir. Mobil cihazlarınızdan da raporlarınıza kolaylıkla ulaşmanıza imkan verir.

Power BI ve Microsoft Dynamics 365 Business Central hakkında detaylı bilgi almak için bilgi@infotekas.com.tr ya da +90 (212) 803 02 12 numaralı telefondan bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 

KPMG makalesinin tamamı için:

Şirketler kendilerini yeniden keşfediyor – KPMG Türkiye (home.kpmg)